Upadłość konsumencka prowadzi do oddłużenia niewypłacalnego konsumenta – prowadzi do umorzenie całości lub części długów konsumenta w stosunku do jego wierzycieli, których konsument nie jest, ani nie będzie w stanie zapłacić.

Blog

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszymi informacjami oraz przepisami z zakresu prawa upadłościowego, upadłości konsumenckiej, upadłości firmy, restrukturyzacji zobowiązań, umorzenia długów i najnowszego orzecznictwa w tym zakresie.

22-01-2016 Blog Super User - avatar Super User

Upadłość konsumencka - czy war…

Upadłość konsumencka - czy warto? W dniu 31 grudnia 2015 roku minęło 12 miesięcy od wejścia w życie nowelizacji ówczesnego Prawa upadłościowego i naprawczego, polegającej na wprowadzeniu znaczących u(...)

29-09-2015 Blog Super User - avatar Super User

Upadłość kosumencka łatwiejsza…

Po nowelizacji ustawy upadłość kosumencka łatwiejsza do przeprowadzenia Przypominamy, że 31 grudnia 2014 r. weszły w życie przepisy zmieniające ustawę Prawo upadłościowe i naprawcze, w zakresie pos(...)

20-09-2015 Blog Super User - avatar Super User

Pradnik - upadłość konsumencka

Kompendium wiedzy o upadłości konsumenckiej Niniejszy poradnik powstał dzięki zaangażowaniu i działalności Członków Zespołu Ministra Sprawiedliwości ds. nowelizacji Prawa upadłościowego i na(...)

 

 

Zapraszamy na FB

Czy wiesz, że...

"Upadłość konsumencka - umożliwia zwolnienie konsumenta z długów. Prowadzi ona bowiem do umorzenia zobowiązań, które powstały przed dniem ogłoszenia upadłości i nie zostały zaspokojone w postępowaniu upadłościowym lub w wyniku wykonania planu spłaty. Możliwe jest również, w wyjątkowych sytuacjach, oddłużenie konsumenta bez wykonywania planu spłaty."

"Hipoteka - to ograniczone prawo rzeczowe, o charakterze akcesoryjnym, które można ustanowić na zabezpieczenie oznaczonej wierzytelności; w przeciwieństwie do zastawu hipotekę można ustanowić na nieruchomości oraz na innych wybranych prawach np. na spółdzielczym własnościowym prawie do lokalu."

"Umorzenie długu -  zdarzenie, wskutek którego dług przestaje istnieć; dłużnik nie musi już świadczyć, gdyż odpada podstawa świadczenia."

 

 

 

 

Chmura tagów

Kredyt hipoteczny

Kredyt hipoteczny

Kredyt hipoteczny - na zakup nieruchomości, konsumpcyjny, konsolidacyjny lub inwestycyjny. Wybierz najlepsze warunki dla siebie ...

Oddłużanie hipoteczne

nieruchomosci

Oddłużanie hipoteczne - umorzenie długów, restrukturyzacja zobowiązań, wypracowanie ugody z bankiem - pomoc prawna...

Pomoc prawna - upadłość

Upadlosc

Masz problem ze spłatą długów? Stałeś się niewypłacalny? Może warto rozważyć proces upadłości? Zapraszamy do kontaktu z naszą kancelarią.

Początek strony